Главная » Без рубрики » Береза даурська

0
Береза даурська

Енциклопедія> Листяні дерева
Береза даурська

Береза даурська

В. davurica Pall.

Сімейство березові. Росте по всьому Далекому Сходу, в Монголії, Північному Китаї, Японії, Кореї. Вважається індикатором придатності грунту для землеробства. Охороняється у заповідниках. Росте в нижній частині гірських схилів на глибоких і вологих грунтах як домішка в листяних лісах. Світлолюбних мезофіт, мезотроф, мікро-мезотроф, стійкий ассектатор. У культурі в ботанічних садах Європи та Далекого Сходу.
Дерево до 25 м заввишки з широко розкидистою, ажурною кроною. Легко відрізняється від інших видів оригінальної корою: у молодих дерев вона рожева або навіть трохи червонувата, у старих — темно-сіра, іноді навіть чорно-бура, розтріскуються уздовж. Береста періодично відшаровується і частково опадає, частина її залишається висіти клаптиками, створюючи враження кучерявості. Листя овальне, темно-зелені, восени — жовто-бурі. Цвіте слідом за розпусканням листя. Вегетаційний період у неї коротше, ніж у інших беріз.
У ГБС з 1955 р. 5 зразків (40 екз.) Вирощені з насіння, отриманого з Дніпропетровська та природних середовищ існування. У 34 роки висота 11,5 м, діаметр стовбура 26,6 см. Вегетіруєт з 28.IV ± 5 по 5.х ± 8. Темп зростання середній. Цвіте з 8.V по 12.V. Плоди дозрівають 16.Х. Зимостійкість повна. Вкорінюється 100% живців при обробці 0,01%-ним розчином ІМК протягом 16 ч.
Дуже світлолюбна і вимоглива до грунту, але менш вимоглива до грунтової вологи. Погано переносить обрізку й пересадку, страждає від ущільнення грунту. Заслуговує широкого використання з метою розмаїття асортименту парків та лісопарків. Добре виглядає в чистих і групових прозорі посадках на освітлених місцях. У культурі з 1883 року.