Главная » Без рубрики » Французький букет

0
Французький букет

Рослини> Кімнатні рослини> ФлористикаФранцузскій букет«Букет» — слово французьке і означає зібрані разом квіти, але друге значення цього слова — «запах, аромат». Саме це значення і було спочатку основним. Найперші букети збиралися для аромату, тому для їх складання використовувалися непоказні, але запашні квіти: резеда, м'ята, жасмин, гвоздика, базилік та інші.
Французи любили додавати в букети гарденії, квіти помаранчі, туберози, троянди різних відтінків. У перше з'явилися букетах заборонялося використовувати жовті квіти — їх вважали символом розлуки. Самі букети нерідко поливали пахощами.
У Франції мистецтво створення квіткових композицій удосконалювалося протягом багатьох століть завдяки майстерності французьких декораторів. З XIX століття букети стали використовуватися в якості святкового оздоблення і подарунка. Під впливом моди змінюється форма букета. На початку XIX століття в придворних колах Європи були поширені букети в стилі «вікторія» і «помпадур», що мають форму півкулі або плоскі.
На відміну від маленьких запашних букетиків або бутоньєрок, що прикріплюються до одягу, ці букети були досить великими і служили і украшенінм приміщень. Подарунковий букет типу «вікторія» був схожий на маленьку клумбу з квітів контрастного забарвлення, розташованих щільно стиснутими концентричними колами.
У такому букеті була присутня обов'язкова мереживна обгортка — портбукет. Букет «помпадур», який увійшов в моду пізніше, на відміну від букета «вікторія», мав односторонню форму. Встановлювали подарункові букети в спеціальні золоті або позолочені вази з мереживними зубцями і стрічками. Нерідко можна було зустріти і незвичайні фантазійні букети, в центр яких ставили листя пальми, сухі суцвіття рогозу або інших трав, а також пір'я павича.
Французскій букет
Французи і зараз оточують себе квітами. Квіткові композиції перш за все є виразом почуття і поваги. У декораторів Франції існує єдиний стиль створення букета. Букети мають пірамідальну форму і складаються з великої кількості квітів різних видів і кольорів. Французи люблять купувати вже готові квіткові композиції, створені професіоналами. Флористи-дизайнери складають їх у плоских чашках, кубках та вазах у формі глечиків. У композиціях квіти підносяться один над іншим і утворюють форму піраміди.
При складанні таких букетів спочатку встановлюють ті квіти, у яких самі довгі стебла, потім оформляються горизонтальні лінії. Стебла розміщують в різних напрямках, враховуючи форму вази. Квіти в такій композиції використовують з укороченими або короткими стеблами, незважаючи на те, що аранжувальної зелень не додають, вільного місця в таких композиціях не залишають. Щоб краще зафіксувати квіти, в букеті використовують гілки чагарників.
Французькі декоратори безмежні у своїй фантазії, вони роблять аранжування не тільки з живих і засушених рослин, але ще з раковин, пір'я, камінців. Використовуючи цей матеріал, роблять квіти і листя, а вже з них складають композиції.
Французскій букет
Велику увагу у французькій квіткової композиції приділяється кольором. Французький букет представляє собою кольорову мозаїку, що об'єднує в собі рослини, які цвітуть у даний час, або квіти одного кольору, або однієї групи кольорів.
Приміром, композиція в жовтому тоні може складатися з біло-жовтих лілій, ніжно-жовтих хризантем, гвоздик і троянд яскраво-жовтого забарвлення. Всі ці квіти укладаються в квіткову бенкетам пеклі і доповнюються зелено-жовтим листям і вусами винограду. У такій композиції квіти темних тонів повинні знаходитися в дальній і середній частині, а навколо середини розміщують світлі елементи.
Французькі квіткові аранжування підходять під стиль приміщення і є предметами домашнього ужитку. А так як французи люблять інтер'єр старовинного стилю, то найбільш підходящий для нього букет — класичний французький.