Главная » Без рубрики » Кімнатні дерева в будинку

0
Кімнатні дерева в будинку

Рослини> Кімнатні рослини> Кімнатне садівництвоКомнатние дерева в домеКімнатні рослини в інтер'єрі перетворюють будинок, в якому ми живемо, в сад. І щоб у цьому саду було добре і людям, і рослинам, треба його правильно організувати.
У кімнатному саду саму «видну» роль грають великі великі рослини. Їх називають діжкові або крупномеров. Діжкові — тому що раніше великі рослини вирощували в дерев'яних діжках. Мабуть, це була найбільш дешева і доступна тара. Зараз діжки змінили пластикові контейнери, а назва — діжкові рослини — залишилося.
До діжкові відносяться всі великі види і екземпляри рослин висотою від 50 см до 1,5-2 м, і вище. У першу чергу, це декоративно-листяні дерева і чагарники (фікус, драцена, юка, араукарія, аукуба, кротон, пальми та інші). До цієї ж категорії належать і красивоцветущие чагарники і деревця (камелія, гібіскус, фуксія, олеандр, абутилон та ін), і плодові культури (цитруси, гранат, кави та ін), і трав'янисті рослини (банан, бамбук, папірус, стрелиция , диффенбахія та інші), і ліани (монстера, філодендрон, плющ, тетрастігма, циссус та інші), кактуси і сукуленти (сансев'єра, цереус, та інші). Діжкові рослини можуть бути папороті (блехнум, аспіленіум, платіцерум, нефролепис, та інші), і навіть орхідеї (цібідіум та інші). У подальшому ми не раз будемо говорити про вирощування всіх цих видів. А поки що лише невеликий огляд і кілька порад по вибору рослин для дому.
Комнатние дерева в доме
Як у садових, так і у кімнатних дерев, у кожного виду або сорту є своя «архітектура» — природна форма крони, або штучна, яка створюється шляхом спеціальної Формування і стрижки. Наприклад, можна додати бажану форму крони лавру, аукуба, фікуси і потім підтримувати її періодичної стрижкою.
У будинку рослини зазвичай отримують бічне освітлення, від вікна. Тому дерева із симетричною кроною, такий як у араукарії, кава, пальми, необхідно регулярно повертати навколо своєї осі, кожен раз на кілька градусів, щоб вони не викривлялися.
Комнатние дерева в доме
Красивоквітучі і деякі плодові дерева найчастіше вимагають гарного освітлення і «виховання» крони, так як їх зовнішній вигляд змінюється залежно від сезону.
Більш універсальні і постійні дерева і чагарники з декоративним листям.
Для приміщень з низькою стелею більше підходять дерева з дрібними або пір'ястими листям, ажурною кроною (перисті пальми, деякі фікуси, драцени, радермахера, Дизиготека). Вони як би задають інший масштаб і зорово збільшують простір приміщення. Рослини з великими листям (фікус еластика, монстера, віялові пальми), навпаки, підходять тільки для високих і просторих кімнат.
Комнатние дерева в доме
Різноманітність зелених відтінків завжди приємно людському оку, але якщо хочеться постійного буйства фарб, то не обійтися без розписного кротона або Корделина.
У садах відкритого грунту часто використовують ряболисті (варіегатние) сорти рослин, щоб створити ілюзію підсвічування. Цим прийомом можна скористатися і в кімнаті. Придивіться до ряболисті фікусам, монстера, плюща.
Ще в садовому дизайні є мода імітувати тропічну екзотику за допомогою рослин помірної зони. У кімнатному саду — навпаки, складають композиції, що створюють образ природи нашої кліматичної зони. Головний учасник цих композицій — фікус Бенжаміна, або «берізка».
Комнатние дерева в доме
Діжкові дерева можуть мати кустовую і штамбові форми. У залежності від висоти штамба, рослини можуть бути призначені для розміщення на столі, на підставці або на підлозі. Якщо рослина буде стояти на підлозі, краще відразу придбати для нього спеціальний піддон на коліщатках.
Стовбур кімнатного дерева буває дуже цікавим. Кряжистий, з повітряними коренями, як у фікуса ретуза, і товстий, з гарною корою, як у бокарнеї рекурвата, або заплетений в косичку (у фікусів, у пахіра). У саговники і пальм він у вигляді «шишки».
При виборі діжкові дерева для дому, крім його зовнішнього вигляду та вимог культури, потрібно відразу враховувати, де воно буде стояти. Дерево на тлі вікна в денний час буде завжди виглядати контражурі. Так краще всього виглядають дерева з графічним силуетом (пальми, драцени). Інші види будуть ефективніше на тлі добре освітленої стіни.
Комнатние дерева в доме
Необхідно також враховувати швидкість росту рослини і обсяг, займаний ним у просторі кімнати, який можна п
орівняти з об'ємом шафи. У повільно зростаючих рослин (саговники, Бокарнея, пальми) є свої переваги: вони тривалий час не змінюють свій первісний вигляд і габарити. Переважно вибирати види з яскраво вираженою карликовість. При цьому потрібно враховувати, що багато компактні форми Кадочников можуть бути результатом дії ретардантів — речовин, що гальмують ріст рослин і стимулюючих їх перехід у генеративну фазу. У міру ослаблення дії цих речовин, рослини починають відновлювати свої природні розміри і якщо їх зростання не стримувати, то з часом вони можуть створювати проблеми в будинку.

Кілька порад з розміщення рослин

Розміщуючи рослини в зоні вікон, потрібно враховувати, що у нас радіатори опалення звичайно розташовані під підвіконнями. І коли рослини стоять на підлозі, то їх нижня частина перебуває в зоні прямої дії гарячого повітря. Якщо рослина не можна пересунути в інше місце, то радіатор необхідно екранувати.
У цілому кімнатні дерева — це «солісти» в композиції інтер'єру. Не варто захаращувати простір великою кількістю рослин. Навіть для створення ілюзії лісу, досить натяку, решта завершить нашу уяву. Краще згрупувати більш низькі трав'янисті рослини навколо великого дерева, що стоїть на підлозі. Вони створять мальовничий ефект і закриють собою контейнер. Для окремо розташованих дерев потрібно підібрати відповідне кашпо і, якщо потрібно, стильну підставку.
Дуже раджу підсаджувати до діжкові деревах почвопокривні або ампельні дрібні рослини. Це і красиво, і корисно для самих дерев.
Комнатние дерева в доме
Вибір діжкових дерев для кімнатного вирощування великого, і завжди можна підібрати найбільш підходящий варіант для вашого будинку.
Нехай нова «життя під деревами» буде приємною!