Главная » Без рубрики » Квіти в орігамі

0
Квіти в орігамі

Рослини> Кімнатні рослини> ФлористикаЦвети в орігаміДо чого прекрасний навколишній світ! У всі часи людина прагнула творити і завжди захоплювала людей краса цього світу. Не в силах противиться пориву, людина творив, століттями відточуючи свою майстерність. Може, в цьому і криється глибокий зміст колись сказаної фрази «Краса врятує світ»?
Але повернемося до теми нашої статті. Сьогодні ми розповімо про історію орігамі і подамо на Ваш суд фотографії квітів — фігурок орігамі — роботи майстрів з усього світу.
Отже. . .
Солідні історики з різних країн підходили до вивчення історії виникнення орігамі з усією серйозністю, але однозначно відповісти на питання де і коли виникло це майстерність, на жаль, так і не зуміли.
Цвети в орігамі Квіти в орігамі
Підсніжники, вісники весни
На самому початку фігурне складання паперу зовсім не носило розважальний характер, навпаки, це був серйозний ритуал і складали не просту папір, а серйозні документи. Орігамі, знайоме нам як розвага виникло лише наприкінці 19 — початку 20 століття.
Всесвітньо відомий майстер орігамі Акіра Йошизава так розповідав про мистецтво складання паперових фігурок:
«Ми говоримо« Орігамі цуки », що означає« сертифіковано »,« гарантовано ». Вираз це походить з давнього звичаю складати документи — наприклад, такі як дипломи майстрів чайної церемонії, або майстрів фехтування холодною зброєю. Документи складалися таким чином, щоб попередити неавторизоване копіювання. »
Цвети в орігамі Квіти в орігамі
Королева квітів — червона троянда …
Велика японська енциклопедія Heibonsha 1932 року видання стаття «орігамі»: складання паперу застосовувалося до сертифікатів, які супроводжували цінні предмети, наприклад, мечі, або цінні подарунки. При цьому термін «орігамі» використовувався для назви супроводжуючого документа, а «орігамі цуки» (у перекладі — «супроводжуваний орігамі») вказував на факт супроводу даного предмета документом, що свідчить про його достовірність.
До 20-го століття фігурне складання паперу як розвага називали в Японії по-різному: «оріката», «орісуе», «орімоно», «татамгамі» і т.д. Як з'явився в результаті термін «орігамі» нікому не відомо і є навіть версія, що слово «орігамі» було обрано тому, що маленьким дітям його простіше писати.
Цвети в орігамі Квіти в орігамі
Нарциси
Деякі історики, які займалися вивченням питання виникнення орігамі, висувають гіпотезу про те, що оскільки папір був винайдений у Китаї в 105 р. н.е., то, отже, мистецтво складання паперових фігурок, повинно було виникнути незабаром після винаходу паперу. До Японії секрет технології виготовлення паперу привезли мандрівні буддистські ченці в VI столітті. Не виключено, що секрети майстерності складання паперових фігурок було привезено до Японії таким же чином. Папір в Японії в ті часи була дуже дорогою, а певні фігури орігамі використовувалися в релігійних церемоніях (синтоїзм).
До речі, оскільки походження самого терміна «орігамі» не вивчено, то ось ще одна версія його походження: камі — омонім японського слова означає «дух Бога». Моделі фігурок, що використовуються в сінтоіскіх церемоніях, не змінюються і збереглися у своєму первісному вигляді.
Цвети в орігамі Квіти в орігамі
Іриси
Де ж все-таки, була складена перший фігурка з паперу — в Китаї, чи в Японії? Факти такі: жодного писемної згадки про майстерність фігурного складання в Китаї не збереглося, що ж стосується Японії, то найстаріший документ, в якому згадується про складання фігурок з паперу, датований 18-м століттям. Що дає історикам-прихильникам гіпотези японського походження орігамі всі права відстоювати свою позицію. Втім, що поза сумнівами, — саме в Японії це майстерність розвинулося в повній мірі.
Секрети складання фігурок передавалися в усній формі і перша письмова інструкція Сенбацуру оріката (Тисяча паперових журавликів) з'явилася лише в 1797 році. Сам термін «орігамі» вперше з'явився в пресі в 1880, ще одна версія його походження: кричу (складати) і ками (папір). До цього моменту майстерність складання паперових фігурок називали оріката («складені форми»).
Цвети в орігамі Квіти в орігамі
Лісовий