Главная » Без рубрики » Різновиди форм крони

0
Різновиди форм крони

Рослини> ДендрологіяРазновідності форм крониУ ландшафтній композиції важливу роль грає форма крони дерев і чагарників. У природних умовах кожен вид утворює характерну для нього форму крони. Таку форму називають природною. Штучна форма формується за допомогою підрізання або стрижки.
Декоративні дерева і чагарники, які вільно ростуть, зазвичай дуже мальовничі. Підкреслити їх мальовничість і зробити більш виразними може поєднання з іншими породами. Своїми кронами декоративні рослини створюють цікаві і характерні форми, виявляють особливий колоритний ефект у озеленюється просторі. Надавши дерев і чагарників умови природного зростання можна побачити, що кожен вид утворює специфічну, характерну тільки йому форму крони. Вона часто однакова по контуру і об'єму для декоративної різновиди чи кожного окремого виду.
Природні форми крони формуються у вільно зростаючих порід, а штучні в основному створюються людиною і підтримуються регулярної стрижкою або підрізанням.
Разновідності форм крони
Форми штучних крон, створених у процесі систематичного і тривалого догляду та формування, можуть бути конусоподібними, круглими, кубічними, і т. д. і з різноманітними природними формами крон не можуть бути порівнянні. У залежності від збереження форми крони деревними породами, що ростуть у природних умовах, розрізняють дві групи:

 • дерева з не змінюється з віком кроною. Зазвичай вони кулясті, конусоподібні, плакучі і зонтичні — дуб черешчатий, тополя пірамідальна, ялина, ялиця, кипарис;
 • дерева з змінюється з віком кроною; у таких видів в певні періоди їх життя змінюється форма крони, наприклад, ялівець, сосна звичайна.
 • Зеленим насадженням також надає специфічну виразність щільність крони: дерева з могутніми кронами — ясен, тополя біла, дуб, каштан, явір, в'яз, — мають досить щільні крони, а рослини з тонкими гілками — верба, береза, горобина звичайна — мають ажурні крони.
  Листяні породи мають головним чином округлі, овальні, колоновидні, конусоподібні, кулясті, плакучі і оригінальні живописні форми крон, хоча більшість листяних порід, особливо в старості, мають овальну форму крони і у верхній третині кілька розширену. Рослини з перерахованими формами крон для просторового оформлення зелених насаджень мають велике значення.
  Разновідності форм крони
  Рослини з конусоподібними кронами, головним чином застосовується як декоративні акценти в змішаних групах або для створення характерних груп. В основному вони служать для порушення монотонності горизонтальних ліній при поєднанні з кронами інших деревних порід або при наявності водойм, а також для створення деякого контрасту. Спільно з декоративними чагарниками вони можуть бути використані для маскування господарських будівель.
  Дерева з плакучою формою крони мають своєрідні і граціозні, спадаючі каскадом тонкі гілки.