Главная » Без рубрики » Сад каменів

0
Сад каменів

Ландшафт> Ландшафтна архітектураСад камнейЯпонська культура, зі своїми правилами, перевагами й звичаями вельми цікава. Вона не схожа ні на одну з існуючих у світі, а правильніше буде сказати, що жодна країна не схожа на Японію, бо навряд чи знайдеться цивілізація чи народність, яка була б старше, крім єврейської нації.
Навряд чи хто здатний створити конкуренцію японцям у розробці інтер'єру або ж створення ландшафтного дизайну. Крім того, що вони — досить працьовитий народ, і кожен виконує свою роботу ретельно і бездоганно, японці щодня вдосконалюються у своїй справі.
Існує безліч позитивних і негативних думок і позицій, щодо японського мистецтва: деяких відштовхує характер нації, а інших приваблює прозорливість і граничний, всебічно розвинений, креатив.
Примітно й те, що вони не просто володіють досвідом в тій чи іншій сфері мистецтва, але так само розвинені духовно, що значно розширює кругозір. Тому їх вміння перевершує досвід і навички всіх майстрів світу в цій та інших галузях діяльності.
Так що ж робить їх лідерами світової індустрії дизайну? Тільки те, що вони розвинені духовно? Або ж досвід визначає перевагу?
Насправді відповідь на це питання проста і не є секретом. Їх віртуозність полягає в умінні поєднувати контрасти і необхідні складові: визначити бажання людини, його темперамент, а потім за допомогою сучасних технологій та природних матеріалів вони створюють черговий шедевр.
Таким чином, використання енергетики природних матеріалів — для забезпечення заряду позитивом і релаксації — а так само досягнень сучасних і колись жили мистецтвознавців, дає можливість перетворювати бездушний матеріал у натхненну атмосферу емоційної гармонії.
Не дивлячись на передові технології, японці не нехтують природою, усвідомлюючи свою від неї залежність і силу її впливу на людину.
З приводу їх рішень у сфері дизайну існують самі різні думки: хтось захоплюється ними, а хтось таврує. Що ж, кожен має право на свою точку зору.
Так само і «сад каменів» був зустрінутий неоднозначною реакцією. Взагалі то він існує не одне століття, проте до недавнього часу не був поширений так, як сьогодні.
Для багатьох людей слова сад і камені не звучать сумісно і, тим більше, гармонійно. Але ті, хто бачив його хоч раз, залишалися під враженням.
Сад камней

Сад являє собою зібрання твердих кам'яних порід, різних розмірів — таке от просте явище. Однак розташовані особливим чином, камені представляють собою рідкісне видовище, яке незмінно наповнює вас абсолютним спокоєм, викликаючи невимовне захоплення.
Раніше такі сади не мали широкого використання, але тепер їх можна зустріти в приватних будинках, торгових центрах, а так само в фойє фешенебельних готелів.
Використання такого саду в приватному будинку привнесе атмосферу спокою, і буде служити чудовим доповненням інтер'єру.
Однак, використання саду, як дизайнерський рішення підійде не будь-якому інтер'єру. Виглядає він специфічно, а тому сумісний лише з деякими стилями. Наприклад, з такими як: модерн, хай-тек і, природно японський.
Розташування каменів може бути абсолютно хаотичним. Так само обов'язковою складовою є рослинність, що виростає в пісках і на кам'янистих грунтах — її має бути зовсім не багато.
Існує два основних види: закритий і відкритий.
* Закритий — камені розташовуються на обмеженій площі і накриваються спеціальним склом, по якому можна ходити. Таким чином «сад» опиняється під ногами. Цей вид більше використовується в приміщеннях.
* Відкритий — як правило, набагато більше попереднього — нагадує невелику купу каміння — створюється на відкритому повітрі.
Так само сад каменів інколи називають садом роздумів або філософським садом, що, так само проливає світло на історію виникнення оригінального явища, яке не має аналогів у світі.