Главная » Без рубрики » Сімка найкрасивіших ботанічних садів Європи

0
Сімка найкрасивіших ботанічних садів Європи

Ландшафт> СтиліСемерка найкрасивіших ботанічних садів ЕвропиЯким би не був прегарним європейське місто, в яке Вас занесла доля, від поїдання місцевих смакоти і загадування бажань у статуй рано чи пізно втомлюєшся. Відпочивати в готельному номері — банально, а от візит до ботанічного саду об'єднує приємне з корисним. Можна і на травичці повалятися, і подихати свіжим повітрям, а заодно дізнатися багато нового не тільки про рослинний світ, але і про традиції міста, де цей самий сад розташований.
Мюнхен — Лувр для любителів рослин Семерка найкрасивіших ботанічних садів Европи
Візит в цей ботанічний сад, заснований в 1812 році, обійдеться в 5 євро, зате тут — одна з кращих колекцій рослин в Європі. Тут є сад і каменів, і троянд, і цілий розсип теплиць. Розташувалися на території і озерця, і ліс рододендронів (з більш ніж 200 примірників), і колекція поживних, але простих у вирощуванні зернових культур — німці і в Ботанічному саду не забули про свою горезвісної економності! Головна «зірка» мюнхенської обителі рідкісних рослин — декоративний сад Schmuckhof, розташований перед будівлею Ботанічного інституту. А скляні оранжереї займають тут площа в 4500 кв. м. Загалом, Ботанічний сад Мюнхена — це Лувр для любителів рослин.
Оксфорд — тут була Аліса Семерка найкрасивіших ботанічних садів Европи
Легендарності Оксфордського Ботанічного саду можуть позаздрити королі! По-перше, його часто відвідував Льюїс Керролл, причому разом з тією самою Алісою! На одній з ілюстрацій до «Аліси в Країні Чудес» виразно впізнається ботсад Оксфорда. Толкієн також часто проводив тут час — під улюбленої австрійської сосною, яка і надихнула професора на створення говорять дерев Середзем'я. Ну, і сучасний фантаст Філіп Пулман в трилогії «Темні початки» призначив своїм головним героям — Лірі та Вілу — побачення на лавці саме в цьому саду.
Ботанічний сад при Оксфордському університеті — найстаріший у Великобританії, крім того, він входить до трійки найбільш древніх садів в світі. Заснований був в 1621 році — для вирощування медецинские рослин. Зараз у ньому більше 8 тисяч рослин на 1,8 га землі. Складається садок з класичних локацій — оранжерей з папороттю, тропічними ліліями, пальмами, а також павільйонів, що демонструє, як рослини можуть виживати при малій кількості води. Але головне — чарівна, життєстверджуюча атмосфера, здатна зачарувати навіть скептика, нездатного відрізнити справжнє яблучко від парафінового …
Прага — півонії, водорості і пуголовки
Семерка найкрасивіших ботанічних садів Европи
В арсеналі празького ботсаду крім зелені — безкоштовний вхід і прекрасна панорама на шпилі навколишніх будинків. Ботсад невеликий за розміром, але досить насичений.
Орієнтуватися по ньому просто — «вулиці» серед дерев і кущів розташовані паралельно один одному. У саду багато піонів. При вході в ботсад розташовані скляні оранжереї, дуже нагадують київські. За традицією, в оранжереях мешкають тропічні рослини, а вхід сюди платний, так як чеські вчені ведуть навколо теплолюбної зелені напружену наукову роботу. Головна «фішка» празького ботсаду — виставка водоростей. Виглядає це так: на галявинці розташовані міні-водоемчікі, іноді розміром не більше відра. У них — красиві підводні рослини, плюс таблички з латинськими назвами. А найцікавіше — серед цих водоростей милі пуголовки ведуть насичене життя.

Амстердам — сад метеликів Семерка найкрасивіших ботанічних садів Европи
Малесенький Ботанічний сад в самому серці Голландії оточений знаменитими амстердамських каналів. Називається Hortus Medicus, оскільки спочатку серед рослин саду переважали лікувальні трави. Зараз ботанічний сад розбитий на невеликі клумби, а головна його визначна пам'ятка — величезна оранжерея, відкрита в 1993 році. Вона багаторівнева, з колекцією орхідей і субтропічним садом. Дерева тут не відрізняються від тих, що ростуть у джунглях, — такі ж високі, іскристі силою!
Проходячи по підвісними мостами оранжереї, можна помацати листя бананових дерев, що сягають висоти 5 м, а також сповна насолодитися вологим кліматом. Далі в саду — не менш цікаві невеликі оранжереї,