Главная » Без рубрики » Стильний Чи є у Вас сад?

0
Стильний Чи є у Вас сад?

Ландшафт> СтиліСтильний Чи є у Вас сад?

Класика

Класичний стиль для тих, хто любить елегантність, перевірену часом, порядок, прямі кути і геометрично рівні лінії. Цей стиль має на увазі симетричність у розташуванні окремих компонентів і таку посадку рослин, яка, так чи інакше, імітує природні співтовариства. Переважання якоїсь однієї домінанти — дуже часте явище в класичних садах. Наприклад, сади з трав'янистих рослин, є сади-розарії, що доповнюються красиво квітучими рослинами і клумбами з яскравих однорічників, є бруковані сади, в яких велика частина простору декоративно викладена натуральними каменями, клінкерною цеглою або бетонною плиткою, а рослини висаджені в контейнери або високі квітники . Дизайн класичного саду передбачає прямокутні газони, круглі або рівні прямокутні квітники посередині.
Для класичного саду підійде природний камінь на зразок базальту, граніту або мармуру, мощення з плит та клінкерної цегли, керамічний посуд для квітів та декоративних композицій. Класичний стиль в ландшафтному дизайні доповнюється також ландшафтної плануванням квітників (масиви, групи, міксбордери, кам'янисті ділянки), м'якими обрисами садових меблів та аксесуарів, ротондами, округлими кам'яними сходами і кам'яними вазами.
Стільний Чи є у Вас сад

Романтизм

Романтичний стиль оформлення саду в більшій мірі будується на інтуїції, ніж на будь-яких законах дизайну. Будь-яка, навіть сама незначна деталь, може дати поштовх нестримної фантазії. Типовими рослинами для такого саду вважаються плетістиє троянди, клематис, півонії, дельфініум. Пастельні тони, густо повиті квітами альтанки і перголи — обов'язкові атрибути для романтичного саду. На відміну від сучасного або класичного саду, розрахованих на одночасне присутність в саду великої кількості людей, тут досить таємничий грот, невеликого фонтану чи поетичного струмочка, затишній романтичної ніші для двох, кам'яної лави під старим деревом. Нотку індивідуальності романтичного саду надають витончені аксесуари. Кам'яні, металеві або теракотові скульптури є тією самою точкою над «i», необхідної для повної завершеності загальної картини. Органічно будуть виглядати мініатюрні кам'яні фонтанчики в різних куточках саду; сонячний годинник на стовпі-підставці з білого мармуру; ліхтарик з фігуркою ангела, що тримає підсвічник, який однаково годиться і для прикраси квіткової клумби, і для куточка відпочинку.
У загальний дизайн чудово впишуться покриті галькою садові доріжки. Майданчики для відпочинку краще стилізувати «під старовину», замостити натуральним каменем.
Стільний Чи є у Вас сад

Кантрі

Сад у стилі кантрі чудово підходить для невеликих ділянок в 6-12 соток. Плодові насадження, город, пишні клумби палісадника і невимогливість у догляді — ось основні риси даного стилю. Цей стиль походить від невеликих утилітарних садків; він і сьогодні зберіг своє практичне значення, але завдяки сучасним тенденціям дачні ділянки перетворилися на місця для відпочинку.
У такому саду зазвичай є кілька яблунь, вишень, слив, плодово-ягідних чагарників червоної і чорної смородини, малини, агрусу. Город, як правило, дуже декоративний завдяки оригінальним формам посадки і додаванню квітів, що ростуть між грядками різних геометричних форм. По краю чудово виглядає бордюр з керамічних деталей або рослинний бордюр з шніт-цибулі, салату або м'яти перцевої. Посередині можна поставити опудало, одягнувши на нього яскраву довгу сорочку. Такий город можна не приховувати за шпалерами і огорожами, оскільки він сам є окрасою саду.
Квітники — відмітна особливість саду-кантрі. Їх завжди багато: мають різноманітні форми і строкату колірну гаму, з щільною посадкою однорічників і багаторічників. Велика кількість кольорів та їх густота створюють відчуття майстерно створеної «занедбаності» старого саду.
Добре будуть виглядати в групових посадках сортові форми рослин, що зустрічаються в місцевій флорі: деревій, васильки, дзвіночки, пижмо, королицю; крім того, вони дуже невибагливі у догляді. З багаторічників часто висаджують ромашки, флокси, аконіт, айстри, хризантеми, солідаго. З однорічників-запашний тютюн, чорнобривці, кореопсис, календулу, петунії, резеду, патли, левиний зів, настурцію.
З декоративних чагарників перевага віддається квітучим — жасмину, бузку, калини. З троянд можна зупинити вибір на паркових або с